Rozpravy o médiích

Libuše Šmuclerová: Novinařina není o výrobě produktu, je to o službě, o poslání

February 02, 2024 Podcast Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK Season 2 Episode 20
Rozpravy o médiích
Libuše Šmuclerová: Novinařina není o výrobě produktu, je to o službě, o poslání
Show Notes

Co považuje Libuše Šmuclerová za největší úspěch? Jak hodnotí dnešní českou mediální krajinu? Jak se proměňuje? Čím mohou sociální sítě médiím škodit? A co by podle ní měla média udělat pro to, aby je nezastínily sociální sítě?

To i třeba to, jak se staví k žebříčkům nejvlivnějších žen České republiky, ve kterých se dlouhodobě pohybuje, se dozvíte v nejnovějším bonusovém rozhovoru k Rozpravám o médiích na téma FINANČNÍ PŘEŽITÍ MÉDIÍ s Libuší Šmuclerovou, předsedkyní správní rady Unie vydavatelů a předsedkyní dozorčí rady Czech News Center. Moderuje Lucie Šťastná z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.

Libuše Šmuclerová začala v médiích pracovat v roce 1988, kdy se v Československé televizi podílela na vzniku pořadu Studio Kontakt. V počátcích TV Nova působila jako dramaturgyně prvního investigativního pořadu Na vlastní oči, poté jako šéfredaktorka publicistické redakce a v letech 1999–2004 povýšila na programovou ředitelku a výkonnou ředitelku této televize. V roce 2007 nastoupila jako generální ředitelka do Ringer, a.s., z níž se v roce 2014 stala společnost Czech News Center. V letech 2014 až 2023 zde byla předsedkyní představenstva a od ledna letošního roku vykonává funkci předsedkyně dozorčí rady Czech News Center. V současné době zároveň zastupuje české vydavatele ve světové asociaci WAN-IFRA, kde je od roku 2010 volenou členkou Boardu WAN-IFRA, vyučuje na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy a také je členkou Výboru ceny Arnošta Lustiga.