Rozpravy o médiích

Ivana Chvátalová: Novinařina v terénu je zajímavější než práce ve studiu

April 27, 2023 Podcast Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK Season 1 Episode 24
Rozpravy o médiích
Ivana Chvátalová: Novinařina v terénu je zajímavější než práce ve studiu
Show Notes

Co Ivanu Chvátalovou baví na novinářské práci nejvíce? A proč se tomu nyní nevěnuje? Chtěla být vždycky sportovní novinářkou, nebo se chtěla věnovat vrcholovému sportu?  A proč se angažuje v nadačním fondu Pink Bubble?
Poslechněte si bonusový rozhovor k Rozpravám o ženách v médiích, který s Ivanou Chvátalovou z České televize natočila Lucie Šťastná z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.
Ivana Chvátalová pracuje v České televizi od roku 1992, nejprve jako externistka, od r. 1998 jako zaměstnankyně.  Od roku 1994 moderovala sport v rámci Studia 6.  V letech 1996 až 2007 moderovala Branky, body, vteřiny.  Po návratu z rodičovské dovolené (2012) se stala dramaturgyní a moderátorkou pořadu Čtyřka sport, editorkou zpravodajství. Po celou dobu působila také jako komentátorka moderní gymnastiky a sportovního aerobiku, spolupracovala pravidelně také na projektech olympijského a paralympijského vysílání. Kromě práce v České televizi dlouhodobě pracuje pro Nadační fond Pink Bubble, který pomáhá mladým lidem během a po onkologické léčbě.