Rozpravy o médiích

Michaela Slussareff: Digitální hry mají ve vzdělávání velký význam, málo se ale využívají

February 24, 2023 Podcast Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK Season 1 Episode 14
Rozpravy o médiích
Michaela Slussareff: Digitální hry mají ve vzdělávání velký význam, málo se ale využívají
Show Notes

Jak je možné využívat digitální hry ve vzdělávání? Co všechno nám můžou dát? Dokážou třeba měnit postoje k důležitým společenským tématům? A mohou dětem něco dát i ty "nejhloupější" střílečky, nebo je to jen ztráta času? A jak Michaela Slussareff mediálně vychovává své syny?
Poslechněte si bonusový rozhovor k Rozpravám o médiích, rodičích a dětech, který s Michaelou Slussareff, odbornou asistentkou z Ústavu informačních studií a knihovnictví FF UK, vedla Lucie Šťastná z Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK.
~ Michaela Slussareff se věnuje výzkumu vlivu digitálních technologií na vývoj a zdraví dětí. O těchto tématech přednáší na Ústavu informačních studií a knihovnictví na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Před lety založila iniciativu Digitální zdraví dětí, která je určena rodičům, pedagogům, ale i pediatrům a nabízí jim odpovědi na otázky, jaká nebezpečí, ale i příležitosti digitální technologie dětem přináší a jakým způsobem okolo nich nastavit zdravá pravidla a hranice. V loňském roce jí vyšla kniha pro rodiče s názvem Hry, sítě, porno. Rodičovský průvodce džunglí digitálního dětství a puberty.