Rozpravy o médiích

Marína Urbániková: Čeští novináři mají bezpečnější podmínky pro práci než slovenští

November 29, 2022 Podcast Institutu komunikačních studií a žurnalistiky FSV UK Season 1 Episode 7
Rozpravy o médiích
Marína Urbániková: Čeští novináři mají bezpečnější podmínky pro práci než slovenští
Show Notes

Z čeho se mohou česká média na Slovensku poučit? Nebo by se naopak měla poučit slovenská média z příkladů v Česku? Jak to vidí mediální expertka Marína Urbániková z Masarykovy univerzity v Brně?  
Poslechněte si bonusový rozhovor k Rozpravám o svobodě médií, ve kterém se dozvíte i to, na co nedošla řeč při společné diskusi všech hostů. Rozhovor moderuje Alice N. Tejkalová z IKSŽ FSV UK. 
~  Doktorka Marína Urbániková působí jako odborná asistentka na Katedře mediálních studií a žurnalistiky Fakulty sociálních studií a na Ústavu pro otázky soudnictví Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Mezi její výzkumné zájmy patří témata novinářské autonomie, médií veřejné služby a jejich nezávislosti, bezpečnosti novinářů, genderu a žurnalistiky, žurnalistické kultury a důvěry veřejnosti v média a novináře.  V současné době je hlavní řešitelkou projektu Re-konceptualizace role českých médií veřejné služby: očekávání, výzvy a příležitosti, podpořeného Grantovou agenturou ČR. V minulosti působila také jako vedoucí výzkumného úseku v Kanceláři veřejného ochránce práv ČR.